Hírek
2026. Április 09. 12:00, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: MTI
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
Jánky Judit közlése szerint a 62 éves doktornő az egyik zalai kórház osztályvezető főorvosaként dolgozott. A 48 éves budapesti férfi 2019-től pszichiáter szakorvosnak, pszichológiai gyakorlattal rendelkező orvosnak, klinikai szakpszichológusnak, pszichoterapeutának adta ki magát.
A férfi a budapesti lakóhelyén kialakított "rendelőben" különféle betegséggel küzdő embereket kezelt, a hozzá érkező pácienseket megvizsgálta, diagnózist állított fel, pszichoterápiát alkalmazott, életvezetési tanácsadást folytatott, amelyért alkalmanként 20-25 ezer forintot kért. A páciensek és a hozzátartozók is általában szakorvosként ismerték, és ő maga is így mutatkozott be, a neve előtt a dr. rövidítést is használta, holott sem orvosi, sem pedig klinikai szakpszichológusi végzettsége nem volt.
A budapesti férfi a hozzá forduló, részben általa kezelt, fekvőbeteg-ellátásra szoruló páciensek egy részét 2021-től továbbirányította az osztályvezető főorvoshoz arra hivatkozva, hogy egy alapítványon keresztül magánorvosi ellátás keretében speciális, többhetes pszichiátriai ellátást vehetnek így igénybe. A főorvosnő a beajánlott pácienseket a kórházi osztályán fogadta, és fekvőbeteg-ellátás keretében kezelte őket.
A férfi már a kapcsolatuk elején felajánlotta a doktornőnek, hogy a továbbirányított páciensek által fizetett pénzből neki is juttat, ő pedig ebbe beleegyezett. A főorvosnő ezzel megszegte az egészségügyi törvényben foglaltakat, miszerint a térítési díjon felül az egészségügyi szolgáltatás nyújtásáért semmilyen ellenszolgáltatást vagy egyéb előnyt nem kérhet, illetve nem fogadhat el.
A vádlottak a bűncselekményeket szervezetten és rendszeres haszonszerzésre törekedve követték el, ezért a Zala Vármegyei Főügyészség 30 rendbeli, önálló intézkedésre jogosult személy által bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emelt vádat az osztályvezető főorvossal és felbújtóként a magát szakorvosnak kiadó férfival szemben. Utóbbinak ezen felül kuruzslás bűntette miatt is felelnie kell.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek
Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban
Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.
2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek
Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát
Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.
2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Kék hírek
A Legfőbb Ügyészség teljes kivizsgálást és tájékoztatást ígért az aranykonvojügyben
2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek
Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt
Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.
